Kredyt gotówkowy od 18 lat w jakich bankach?

18 latKredyt dla 18 latka jako osoby pełnoletniej jest możliwy do osiągnięcia w każdym banku, pod warunkiem posiadania zdolności kredytowej, a więc stałego zatrudnienia i co za tym idzie wpływów na konto. W praktyce w przypadku 18 latka liczyć się będzie także długość zatrudnienia i bardziej nawet niż u pozostałych klientów wysokość dochodów.

Poza tym bardziej dokładnie może być analizowane miejsce zatrudnienia i charakter umowy o pracę. Młody człowiek, posiadający nawet wysoki dochód powyżej tzw. średniej krajowej, który ma umowę na czas określony, zapewne nie dostanie kredytu na okres kredytowania dłuższy niż opiewa jego umowa o pracę.

Dodatkowe zabezpieczenie kredytu

Poza tym nawet przy godziwym poziomie zarobków stałych, od 18 latka bank może zażądać dodatkowego zabezpieczenia nawet dla prostego kredytu gotówkowego. Takim dodatkowym zabezpieczeniem może być poręczenie majątkowe, zapewne przynajmniej w postaci dwukrotności kredytowanej kwoty, ubezpieczenie od utraty pracy i innych zdarzeń losowych. W trochę lepszej sytuacji będą 18 latkowie, którzy dysponują jakimś majątkiem, posiadają własne mieszkanie lub samochód.

Kredyt gotówkowy od 18 lat – krok po kroku

Jak w praktyce wygląda przyznawanie kredytów tak młodym ludziom? Banki chcąc zmniejszyć swoje ryzyko kredytowe po prostu odmawiają, albo po prostu od razu zaznaczają w regulaminach, że dany produkt kredytowy jest dostępny od wyższej cezury wiekowej.

Jeśli 18 – latek będzie dysponował stałym dość wysokim dochodem, zapewne nie mniejszym niż średnia krajowa zapewne dużo łatwiej będzie mu uzyskać limit kredytowy do konta osobistego na nieco mniej korzystnych warunkach niż inni klienci. A to ze względu na brak historii kredytowej.

Pracuj nad swoim BIK

Dlatego wbrew pozorom młodzi ludzie, którzy rozpoczynają stałe zatrudnienie powinni myśleć o budowaniu sobie w BiK pozytywnej historii kredytowej. Jedynym sposobem na to jest kupowanie dóbr na raty i obowiązkowe pamiętanie o niezwykle terminowym spłacie tychże rat.

Zaczynając pracę w młodym wieku warto pomyśleć, aby kupić mamie np. nową lodówkę na raty. Brzmi śmiesznie, ale to praktyczne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *